Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

W gościnie w Skarżysku Kościelnym

Koło Gospodyń Wiejskich Skarżysko Kościelne (5).jpgW cyklu Poznaj Koła Gospodyń Wiejskich ze świętokrzyskiego zapraszamy na spotkanie z gościnnymi mieszkańcami Skarżyska Kościelnego.

Całe województwo zazdrości

koło gospodyń donosy 1.jpgPrzewodnicząca, Bożena Malara wspomina, że KGW  „Donoskie Gosposie" powstało na skutek pewnego szantażu. Otóż, trzeba było wyremontować świetlicę wiejską w Donosach. Znalazł się program, z którego można było otrzymać na ten cel dotacje. Ale należało spełnić pewne warunki. Między innymi dodatkowe punkty przyznawano, gdy w świetlicy działały koła zainteresowań, na przykład KGW. Sprawę jasno postawił poprzedni burmistrz Tadeusz Knopek: będzie koło, będzie świetlica. Powstało więc koło „Donoskie Gosposie", które od początku z całym impetem zabrało się do pracy, a teraz jest chlubą wioski. Tak mówi między innymi sołtys Kazimierz Nocoń, którego żona także działa w KGW.

Tydzień z muzyką klasyczną

plakat dni muzykiJeszcze przez pięć dni Filharmonia Świętokrzyska gościć będzie światowej sławy artystów, koncertujących w ramach Świętokrzyskich Dni Muzyki. Dziś wieczorem, 16 kwietnia, melomani wysłuchają utworów z XX i XXI wieku na skrzypce i fortepian prezentowanych przez Aleksandrę Szwejkowską-Belicę i Cezarego Saneckiego.

Konkurs dla młodych literatów

dzieci ECB.jpg20 kwietnia mija termin nadsyłania prac na konkurs na stworzenie książki oraz napisanie autorskiej bajki lub baśni organizowany przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Jest on adresowany do dzieci i młodzieży. Laureatów poznamy 3 maja podczas Literackiej Majówki

Podsumowali Roku Kultury Ormiańskiej

Podsumowali Roku Kultury Ormiańskiej 4.jpgUczniowie Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach przez ostatnie miesiące poznawali historię, tradycję, sztukę i rzemiosło Ormian w ramach Roku Kultury Ormiańskiej, który zainaugurowała szkoła w 2017 roku. Efektem są piękne prace plastyczne oraz wykonane na warsztatach w pracowniach ceramicznych, które można było obejrzeć 13 kwietnia w kieleckim Plastyku, gdzie podsumowano działania szkoły w ramach Roku Kultury Ormiańskiej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, uczniowie i nauczyciele ze szkoły plastycznej w Erywaniu.

Muzyczne sacrum i profanum

nuty i pianinoMuzyczne światy sacrum i profanum będą mieli okazję "zwiedzić" podczas nadchodzącego weekendu kieleccy melomani. Dziś, 13 kwietnia, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach 26. Świętokrzyskich Dni Muzyki - koncert "Góry" połączony z wernisażem "Portrety kompozytorów" Daniela Delatoura i wystawą prac absolwentów kieleckiego "Plastyka". Kilka przecznic dalej, w kieleckiej bazylice katedralnej, solowy koncert organowy da jedna z największych specjalistek od instrumentów historycznych - Carolyn Shuster Fournier.

Uwaga! Dzieci na scenie!

logo Uwaga Dzieci na scenieW najbliższy poniedziałek, 16 kwietnia, w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś" odbędzie się II edycja Przeglądu Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych pt. „Uwaga! Dzieci na scenie!"

Weekend z Teatrem "Kubuś"

Weekend z Teatrem KubuśInscenizowane czytanie sztuki „Kluk" Maliny Prześlugi, odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 15 kwietnia o godz. 12. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach w ramach projektu DOTKNIJ TEATRU.

Dotacje dla kieleckich teatrów

pieniądze (2).jpgKieleckie placówki kultury - Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" oraz Teatr im. Stefana Żeromskiego - otrzymały ministerialne dotacje na realizację przygotowanych przez siebie projektów. "Kubuś" za kwotę 157 500 zł przygotuje kolejną odsłonę Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! i konkurs dla twórców lalek teatralnych. Teatr im. S. Żeromskiego, dzięki dofinansowaniu w kwocie 360 000 zł, zorganizuje uroczystości jubileuszowe kieleckiej sceny.
 

Taneczne show w Suchedniowie

Taneczne show w SuchedniowieWidowiskowe i niepowtarzalne układy choreograficzne będą mieli okazję oglądać miłośnicy tańca, na XIII Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2018, który odbędzie się 14 kwietnia w hali sportowo-rehabilitacyjnej w Suchedniowie. Organizatorami wydarzenia jest Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica" oraz Formacja Taneczna „AXIS".

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52