Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Stolice Polski w rysunkach Tadeusza Kurka

rysunek Tadeusza Kurka

Gniezno, Poznań, Kraków i Warszawa - te miasta stały się obiektami zainteresowania rysownika Tadeusza Kurka. Jego prace od niedzieli 13 sierpnia można będzie oglądać w ostrowieckim Muzeum Historyczno-Archeologicznym.

III Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! już za chwilę w Kielcach

Hurra Art plakat festiwaluJuż za dwa dni w Kielcach rozpocznie się Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! organizowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś". Festiwal odbywać się będzie przez trzy weekendy sierpnia (12-13.08, 19-20.08, 26-27.08), oferując najciekawsze spektakle i inicjatywy artystyczne z całej Polski. To propozycje idealne dla tych, którzy sierpniowe weekendy będą spędzać w mieście, ale też dla goszczących w regionie turystów.
 

W kościółku z Rogowa odkryto zabytkowe złocenia

kościół z RogowaW trakcie  prac konserwatorskich w pochodzącym z 1761 r. kościółku szpitalnym pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia z Rogowa w Parku Etnograficznym w Tokarni, odsłonięte zostały pozostałości XVIII-wiecznych złoceń. Zostały one zabezpieczone, a w partiach gdzie nie są zachowane, wykonywane będą ich rekonstrukcje.

Patriotyczny koncert w Jędrzejowie

klasztor w Jędrzejowie Trwa XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2017. Koncerty mają miejsce w klasztorze ojców cystersów. Najbliższe muzyczne spotkanie w sobotę 12 sierpnia (początek godz. 19.00) odbędzie się z okazji zbliżającej się rocznicy Bitwy Warszawskiej z sierpnia 1920 r.

Muzyka etno i folk w filharmonii

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachZaskakująca mieszanka afrykańskich rytmów, różnorodnych brzmień azjatyckich i relaksacyjna muzyka Aborygenów, a także blues, reggae i folklor warszawskiej ulicy - tak zapowiada się najbliższy (piątek 11 sierpnia) koncert na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej, zorganizowany w ramach cyklu "Lato w filharmoni". W Kielcach gościć będziemy grupę Gadająca Tykwa. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Spotkanie literackie z Witoldem Malesą-Bonieckim

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego wejścieMuzeum Lat Szklonych Stefana Żeromskiego, oddział Muzeum Narodowego w Kielcach zaprasza 25 sierpnia o godz. 17.00 na spotkanie literackie z Witoldem Malesą-Bonieckim, autorem książki pt. "Cienie wśród sosen". Pisarz opowie o swej znajomości z Moniką Żeromską, którą miał okazję spotykać w konstancińskim Domu Pracy Twórczej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Książka autorstwa Witolda Malesy-Bonieckiego przybliża sylwetki ludzi pędzla i pióra m.in. Moniki Żeromskiej, Tadeusza Różewicza, ks. Jana Twardowskiego, Anny Pogonowskiej czy Juliana Stryjkowskiego.

Koziołek Matołek zabierze nas do Sandomierza

pociągNiebywała atrakcja dla miłośników podróży, Koziołka Matołka, wróżek i baśniowego świata. Już 12 sierpnia, w sobotę, o godzinie 7:34, z Kielc do Sandomierza wyruszy magiczny pociąg Polregio nr: 20708/9. A na pokładzie najprawdziwszy Koziołek w otoczeniu postaci z baśniowego świata. Dla wszystkich,  którzy zdecydują się na wczesne wstawanie z łóżek mamy wiele atrakcji. Zabawy, animacje, możliwość zrobienia fotografii z ulubionym bohaterem książek Makuszyńskiego

Recital organowy Adama Tańskiego

katedra w Sandomierzu Łódzki organista Adam Tański będzie gościem środowego (9 sierpnia) koncertu w ramach XXVIII Sandomierskich Wieczorów Organowych w katedrze w Sandomierzu. Koncert rozpocznie się o godz. 18.30.

Dziki Zachód w Kurozwękach - 5 dni dobrej zabawy

Dziki Zachód w Kurozwękach plakatTańce indiańskie, pokazy sprawności jeździeckiej, prezentacje mistrzów sztuk walki, teatr, muzyka country i disco oraz inne atrakcje czekają na gości i mieszkańców Kurozwęk w nadchodzący weekend. Od 11 do 15 sierpnia trwać będzie doroczny "Dziki Zachód".

Zapraszamy na warsztaty tańca jazzowego

warsztaty tańca 26 sierpnia Kielecki Teatr Tańca rozpoczyna kolejną edycję Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego. Podczas sierpniowej odsłony organizator przygotował dla uczestników aż 5 dni wyjątkowych spotkań z cenionymi choreografami i pedagogami.

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101