Jesteś tutaj:
 

Trwa modernizacja hali OSiR w Staszowie

Trwa modernizacja hali OSiR w StaszowieTrwa modernizacja hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ulicy Mickiewicza w Staszowie. Parkiet już błyszczy nowym blaskiem, a obecnie trwa montaż klimatyzacji w siłowni.

Pobiegną w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

bieg do serca kołłątaja 2017Z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Kultury "Rekultura", staszowski magistrat, lokalny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Nadleśnictwo Staszów organizują po raz drugi Bieg do Serca Kołłątaja. Sportowa rywalizacja odbędzie się 6 maja br. pośród malowniczych lasów golejowskich. Chętni już mogą się zgłaszać.

Bieg Wiosenny z okazji Dnia Kobiet

bieg wiosenny plakatStowarzyszenie „NASZ REGION" z Obrazowa zachęca wszystkie mieszkanki do aktywnego spędzenia Dnia Kobiet i wzięcia udziału w 2 Biegu Wiosennym, który zaplanowano 11 marca. W sportowej rywalizacji mogą wziąć udział także panowie, nie tylko w roli kibiców. Zainteresowani mogą rejestrować się do 9 marca.

Szachy dla przyszłych mistrzów

Wizyta Marka Szczepanika w gminie TarłówSzkoła Podstawowa w Tarłowie jest jedną ze 124 świętokrzyskich szkół, która przystąpiła do realizacji projektu pod nazwą „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej". Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa przekazał dla wychowanków szkoły 8 kompletów zestawów do nauki gry w szachy. W spotkaniu wzięli udział również Ewelina Bień radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, starosta opatowski Bogusław Włodarczyk oraz wójt Tarłowa Tomasz Kamiński.

Pobiegną tropem wilczym

plakat biegu tropem wilczymPo raz szósty w wielu miejscowościach w Polsce organizowane są biegi masowe poświęcone pamięci "Żołnierzy Wyklętych", czyli osób, które występowały przeciw wprowadzonemu po II wojnie światowej ustrojowi komunistycznemu i podporządkowaniu się Związkowi Radzieckiemu, często płacąc za to najwyższą cenę - utratę zdrowia lub życia. W regionie świętokrzyskim biegowo-edukacyjne imprezy odbędą się 4 marca w Kielcach, Sandomierzu, Chrobrzu, Włoszczowie, Starachowicach, Busku-Zdroju i Sulisławicach.

Mistrzostwa w halowej piłce nożnej w Masłowie

futsalPierwsze Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego w Futsalu odbędą się w niedzielę, 18 lutego w  hali sportowej w Szkole Podstawowej w Masłowie. W walce o Puchar Starosty weźmie  udział 6 drużyn. Początek rozgrywek o godzinie 15.

Kielecki Oddział PTTK zaprasza na narty

narciarzPoczątkujący, "średniacy" i zaawansowani narciarze oraz snowboardziści, którzy chcą wykorzystać dobre warunki pogodowe w południowej części Polski, mogą udać się na wyprawę z Oddziałem Świętokrzyskim PTTK Kielce. Na trasy Jaworzyny Krynickiej kieleccy krajoznawcy zapraszają 17 lutego.

Pobiegną śladem "Mnicha" i "Zawieruchy"

plakat bieg rytwianyZ okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Rytwianach odbędzie się 3 marca IV Bieg Śladami "Mnicha"i "Zawieruchy". Organizatorami patriotyczno-sportowego wydarzenia są ULKS "Gryf" Rytwiany oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 23 lutego.

Sportową rywalizacją uczczą pamięć powstańców styczniowych

Bieg na Grochowiska plakatW sobotę, 17 marca, wystartuje szósta edycja "Biegu na Grochowiska" - przedsięwzięcia, które nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także jest okazją do poznania faktów dotyczących jednej z najkrwawszych bitew powstania styczniowego. Organizatorami rywalizacji są: Urząd Miasta i Gminy Pińczów, Zespół Szkół w Pińczowie i Lokalna Grupa Działania "Ponidzie". Zapisy już ruszyły.

Pieniądze dla młodych sportowców

/image/image_gallery?uuid=02cd1e4c-93fa-44be-ab25-9f89579daa2f&groupId=10157&t=1518087893913720 tysięcy złotych z budżetu województwa przekazał Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego na szkolenie dzieci i młodzieży w prawie trzydziestu dyscyplinach sportowych w 2018 roku. Umowę w tej sprawie podpisał z Grzegorzem Budzioszem, prezesem Świętokrzyskiej Federacji Sportu. Spotkanie odbyło się w  Kieleckim Klubie Bokserskim Rushh. 

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52