Jesteś tutaj:
 

Szanowni Państwo!

Seniorzy.pngWitamy na stronie internetowej przygotowanej dla seniorów, ich rodzin, organizacji pozarządowych, gminnych rad seniorów i samorządów terytorialnych. Jej celem jest przekazywanie informacji i promocja działań, aktywności, dobrych praktyk, doświadczeń, dorobku i integracji międzypokoleniowej w województwie świętokrzyskim.

Aktualności Aktualności

Nominacje dla nowych członków Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów

Powołanie Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów 28 grudniaInauguracyjne posiedzenie Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów na lata 2018-2019 odbyło się 28 grudnia 2017 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Nominacje nowym członkom Rady wręczył Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej w Nagłowicach

komputerW Nagłowicach rusza latająca Akademia Edukacji Cyfrowej organizowana przez Chorągiew Kielecką ZHP. To program skierowany do dorosłych mieszkańców gminy. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy o praktycznym wykorzystaniu potencjału komputera i internetu oraz cyfrowych technologii.

Spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych w Bielinach

Spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych w BielinachDziś, 13 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach odbędzie się coroczne wigilijne spotkanie, w którym wezmą udział osoby starsze i samotne z terenu gminy Bieliny.

Podsumowano projekt Cyberbank

Podsumowanie projektu Cyberbank (13).jpgProjekt „Cyberbank" realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego podsumowano dziś w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyli: wicemarszałek Jan Maćkowiak i Jerzy Pyrek, pełnomocnik marszałka ds. seniorów, Grzegorz Kłaczkiewicz, dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Kielcach oraz insp. Marzena Piórkowska, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Seniorzy o tradycji bożonarodzeniowej

Tradycje Bożonarodzeniowe w WBP w Kielcach (9).JPGW  Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach odbyło się dziś pierwsze spotkanie z cyklu „Biblioteka Dojrzałego Człowieka" pod nazwą „Spotkanie z tradycją – Boże Narodzenie". Seniorzy mieli okazję porozmawiać o zwyczajach bożonarodzeniowych w Polsce, na świecie, obrzędach popularnych w naszym regionie, a także wymienić  się własnymi doświadczeniami w celebrowaniu świąt Bożego Narodzenia.

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywności

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywnościW najbliższy weekend, w dniach 8 i 9 grudnia w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego, odbędą się cztery szkolenia dedykowane bezpieczeństwu ostrowieckich seniorów. Inicjatorami akcji są Jarosław Górczyński, prezydent Miasta oraz Ostrowiecka Straż Miejska.

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywności

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywnościW przyszły weekend, w dniach 8 i 9 grudnia w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędą się cztery szkolenia dedykowane bezpieczeństwu ostrowieckich seniorów. Inicjatorami akcji są Jarosław Górczyński, prezydent Miasta oraz Ostrowiecka Straż Miejska.

Trwa nabór kandydatów do Gminnej Sędziszowskiej Rady Seniorów

baner Gminnej Sędziszowskiej Rady SeniorówRada Miejska Sędziszów podjęła decyzję o utworzeniu Gminnej Sędziszowskiej Rady Seniorów. Kandydaci na członków Rady mogą zgłaszać się do 30 listopada br.

Uśmiechnięci seniorzy integrowali się we Włoszczowie

Uśmiech Seniora we WłoszczowiePonad 450 seniorów z powiatu jędrzejowskiego oraz włoszczowskiego bawiło się na kolejnym z cyklu wydarzeń „Uśmiech Seniora" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Tym razem impreza zawitała do Włoszczowy. 23 listopada w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie było głośno od śpiewów i wspólnej zabawy. Seniorzy otrzymali także garść praktycznych informacji np. jak dbać o zdrowie i uważać na oszustów. Z seniorami integrowali się: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, radna Sejmiku Bogusława Wypych, doradca marszałka do spraw seniorów Jerzy Pyrek, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, starosta powiatu włoszczowskiego Jerzy Suliga oraz dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Dariusz Detka.

Ruszyła budowa Domu Pomocy Społecznej w Przepiórowie

Ruszyła budowa Domu Pomocy Społecznej w PrzepiórowieW miejscowości Przepiórów, gm. Iwaniska, rozpoczęły się prace budowlane przy inwestycji z  sektora zdrowia. Powstanie tam Dom Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. Obiekt będzie przystosowany do leczenia, rehabilitacji i całodobowej opieki nad osobami starszymi i schorowanymi. Obecnie zalewane są ławy fundamentowe.

Nabór do Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów

herb województwa świętokrzyskiego Marszałek Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór do Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów. Rada jest organem opiniodawczo-doradczym i realizuje działania mające na celu zwiększenie aktywności w życiu publicznym i społecznym osób starszych oraz pomoc w zwiększeniu dostępu do informacji, przeciwdziałając tym samym dyskryminacji i marginalizacji osób będących w jesieni życia.

Dzień Seniora świętowano w gminie Łagów

Dzień Seniora w Łagowie (17).JPGDzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To właśnie seniorzy kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują następnym pokoleniom unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 14 listopada w Domu Senior-Wigor w Sędku odbyła się uroczysta akademia z tej okazji.

"Uśmiech Seniora" pełen energii i entuzjazmu

Uśmiech Seniora 2017 (18).JPGJesień życia nie musi być nudna, ale pełna energii i kreatywności – udowodnili to tańcząc, śpiewając, wspólnie się bawiąc oraz korzystając z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji seniorzy na największym w województwie świętokrzyskim wydarzeniu skierowanym do osób starszych. W Wojewódzkim Domku Kultury w Kielcach 16 października, 300 seniorów z regionu uczestniczyło w ósmej edycji „Uśmiechu Seniora", inicjatywy organizowanej przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, radni Sejmiku: Bogusława Wypych i Grzegorz Gałuszka,  dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Dariusz Detka oraz doradca marszałka do spraw seniorów Jerzy Pyrek gratulowali uczestnikom niespożytej energii.

Wszystko w naszych rękach - kreatywne warsztaty

Wszystko w naszych rękach - kreatywne warsztatyWszystkich chętnych, którzy chcą ciekawie i w sposób kreatywny spędzić swój wolny czas, Gminna Biblioteka Publiczna w Pacanowie zaprasza na kreatywne warsztaty ph. „Wszystko w naszych rękach".

"Biała sobota" dla bielińskich seniorów

stetoskopSeniorzy z gminy Bieliny będą mogli w sobotę, 28 października, skorzystać z kompleksowych badań profilaktycznych. Akcję, która rozpocznie się o godzinie 10 w Szkole Podstawowej w Bielinach, przygotowała nieformalna grupa "Aktywny Senior". Obowiązują zapisy.

Szach i mat w Pierzchnicy

szachyMiłośnicy gry w szachy zaprezentują swe umiejętności podczas pierwszego Międzypokoleniowego Turnieju Szachowego w Pierzchnicy. Rywalizacja odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 października w Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy.

Rusza Ożarowska Akademia Seniora

W najbliższą środę 18 października odbędzie się spotkanie organizacyjno-informacyjne ph. „Ożarowska Akademia Seniora". Organizatorem spotkania w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie jest burmistrz Ożarowa.

Skarżyszczanie mogą się cieszyć kolejnymi zniżkami

Skarżyska Karta Dużej RodzinyO kolejnego partnera, oferującego zniżki na swoje produkty i usługi wzbogacił się skarżyski Program Seniora i Skarżyska Karta Dużej Rodziny. Nowy partner - Firma Amodeus Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach proponuje 11% zniżki przy zamówieniu złożonym na posiłki i napoje w lokalu gastronomicznym „MAD BOX" w Skarżysku-Kamiennej.

Koperty życia dostępne są już dla jędrzejowskich seniorów

Koperty życia dostępne są już dla jędrzejowskich seniorówSzybszą i skuteczniejszą pomoc medyczną będą mogli otrzymać seniorzy gminy Jędrzejów, dzięki inicjatywie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jędrzejowie. Gmina wspierając przedsięwzięcie sfinansowała wykonanie tzw. „koperty życia". Zestawy dostępne są w siedzibach inicjatorów akcji i Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie.

W Skarżysku powstaje klub dla seniorów

W Skarżysku powstaje klub dla seniorówW Skarżysku-Kamiennej powstaje Klub Senior+, w którym osoby po 60. roku życia, samotne, nieaktywne zawodowo, będą mogły integrować się, ciekawie spędzać czas i rozwijać swoje pasje. Klub będzie się mieścił przy ulicy Norwida 17. Trwają tam ostatnie prace adaptacyjne, a już niebawem ruszy rekrutacja uczestników. Zajęcia rozpoczną się w listopadzie.

Wyświetlanie 21 - 40 z 136 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 7
 
 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Grzegorza i Salomei
Wszystkiego najlepszego!