Jesteś tutaj:
 

Szanowni Państwo!

Seniorzy.pngWitamy na stronie internetowej przygotowanej dla seniorów, ich rodzin, organizacji pozarządowych, gminnych rad seniorów i samorządów terytorialnych. Jej celem jest przekazywanie informacji i promocja działań, aktywności, dobrych praktyk, doświadczeń, dorobku i integracji międzypokoleniowej w województwie świętokrzyskim.

Aktualności Aktualności

O Ostrowieckim Browarze Kultury, szansach młodzieży i aktywności seniorów

Wizyta marszałka w Ostrowcu Świętokrzyskim (10).JPGMarszałek Adam Jarubas w Ostrowcu Świętokrzyskim rozmawiał z władzami miasta oraz instytucji kultury o inwestycjach, planowanych w tym mieście, przede wszystkim o planach powstania Ostrowieckiego Browaru Kultury. Podczas wizyty na północy regionu nie zabrakło również czasu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, którym przypominano o zaletach nauki języków obcych i działalności samorządowej, oraz uwagi dla seniorów i organizacji pozarządowych.

Jerzy Pyrek, doradca ds. seniorów gościem Radia Kielce

Jerzy Pyrek.jpgNa 102 gminy w regionie świętokrzyskim działają zaledwie 3 Gminne Rady Seniorów. To gremia o charakterze doradczym, które reprezentują środowiska osób starszych. Mogą pomóc w skuteczniejszym przedstawieniu oczekiwań tego środowiska. Gminne Rady Seniorów działają w Starachowicach, Końskich i Miedzianej Górze. To zbyt mało – uważa doradca Marszałka ds. Seniorów, Jerzy Pyrek. Od 3 miesięcy przy Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach działa Wojewódzka Społeczna Rada Seniorów, która propaguje ideę tworzenia Gminnych Rad Seniorów.

My, seniorzy z uniwersytetu jesteśmy zdrowi i weseli

Janina Łucak.jpgOd lutego br. zaczął działać, jako drugi w Kielcach, Uniwersytet Trzeciego Wieku „Ponad Czasem". W ciągu miesiąca zgromadził 200 studentów-seniorów, a chętnych cały czas przybywa. Seniorzy nie tylko uczą się nowych rzeczy, uczestniczą w życiu kulturalnym, ale także motywują się, zarażają energią i bronią przed samotnością – rozmowa z inicjatorką powstania uczelni, prezesem Stowarzyszenia pn. Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Ponad Czasem" Janiną Łucak. 

Ostrowieccy seniorzy dowiedzą się jak walczyć z bólem stawów

Rozruszaj Stawy logo.jpg

Ogólnopolski program „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy" już 10 marca zawita do Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach akcji seniorzy dowiedzą się, jak walczyć z uporczywym bólem stawów i nadal cieszyć się sprawnością ruchową. Bezpłatne spotkania edukacyjne dla osób powyżej 60. roku życia poprowadzą doświadczeni fizjoterapeuci.

Rusza IX edycja konkursu Seniorzy w akcji

Seniorzy w akcji_plakat.jpgTowarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę" i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie „Seniorzy w akcji" inkubator + dotacje na działania społeczne osób starszych i inicjatywy międzypokoleniowe. 

Sesja Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów w Starachowicach

Wojewódzka Społeczna Rada Seniorów sesja w StarachowicachPierwsze w tym roku posiedzenie Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów odbyło się w  siedzibie Domu Seniora "Manhattan" w Starachowicach, który powstał z rządowego programu „Senior Vigor", zadedykowanego ludziom starszym. W obradach, podczas których rozmawiano między innymi o możliwościach pozyskiwania funduszy na działalność klubów seniora uczestniczył doradca marszałka ds. seniorów Jerzy Pyrek i radna Sejmiku Bogusława Wypych.

O działaniach na rzecz seniorów z włodarzami powiatu staszowskiego

konwent w Bogorii (1).jpgBurmistrzowie i wójtowie powiatu staszowskiego spotkali się 16 lutego w Urzędzie Gminy Bogoria na pierwszym w tym roku konwencie. W posiedzeniu uczestniczyli także: starosta staszowski Michał Skotnicki oraz doradca marszałka województwa świętokrzyskiego ds. seniorów Jerzy Pyrek, który poinformował o działaniach Samorządu Województwa na rzecz seniorów. Zachęcał włodarzy miast i gmin do powoływania Rad Seniorów.

Dyżury w Starachowicach

Dyżury Radnych Starachowickiej Rady Seniorów.jpgRadni Starachowickiej Rady Seniorów rozpoczynają dyżury i zapraszają mieszkańców z terenu miasta w sprawach dotyczących seniorów.

Pieniądze na aktywność fizyczną wśród seniorów

seniorzy ćwiczenia.jpg1 mln 460 tysięcy złotych to kwota jaką Samorząd Województwa przeznaczy w tym roku na wsparcie świętokrzyskiego sportu. Pieniądze będą dzielone w konkursie dla organizacji pozarządowych realizujących zadania publiczne z zakresu kultury fizycznej. Oferty w ramach ogłoszonego konkursu można składać do 25 lutego 2016 r. Nowością jest możliwość zdobycia pieniędzy na upowszechnienie aktywności fizycznej i promowanie sportu wśród seniorów/osób starszych. Na ten cel do rozdysponowania jest 10 tys. zł.

Jak tworzyć gminne rady seniorów?

rady-seniorow.jpegJerzy Pyrek, Doradca Marszałka ds. Seniorów zachęca do zapoznania się z publikacją dotyczącą tworzenia i funkcjonowania gminnych rad seniorów. Poradnik pt. „Gminne rady seniorów w praktyce – wybrane zagadnienia" opracowany został przez Wiesławę Borczyk, Daniela Jachimowicza i Wojciecha Nalepę.

Kolejne mieszkania dla seniorów powstały w Kielcach

Wnętrza lokali aktywizujących w Kielcach.Dziewięć mieszkań dla seniorów oddano do użytku w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach.  W lokalach aktywizujących zamieszkają m.in. najbardziej samodzielni podopieczni DPS-ów.

Powstał portal dla seniorów

logo portalu dla seniorów.jpgPierwszy w regionie świętokrzyskim portal samorządowy dla seniorów tworzy gmina Włoszczowa wspólnie z gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój. Pod adresem: www.gmina-wloszczowa.pl/seniorzy seniorzy będą mogli dyskutować i zdobywać ciekawe informacje oraz nawiązywać nowe więzi społeczne.

Sędziszowska Akademia Trzeciego Wieku podsumowała swoją działalność

Sędziszowska Akademia Trzeciego Wieku podsumowała swoją działalność.jpgW Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie, spotkali się uczestnicy projektu "Akademia Trzeciego Wieku krokiem do Uniwersytetu", aby podsumować wydarzenia ostatnich siedmiu miesięcy. Dopisali zaproszeni goście: władze gminy Sędziszów z burmistrzem Wacławem Szarkiem oraz Sekretarz Gminy i zarazem Przewodniczącą Rady Powiatu Ewą Kubas-Samociuk, a także wicestarosta Janusz Grabek. Urząd Marszałkowski reprezentował Jerzy Pyrek, pełnomocnik marszałka do spraw polityki senioralnej.

Noworoczne spotkanie z samorządowcami z powiatu kieleckiego

Noworoczne spotkanie z samorządowcami z powiatu kieleckiego (2).jpgWłodarze gmin z powiatu kieleckiego na noworocznym, tradycyjnym spotkaniu noworocznym podsumowali roczną współpracę i nakreślili działania na ten rok. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek zachęcał gminy do współpracy i składania projektów w ramach programów operacyjnych, zaś doradca Marszałka Województwa Świętokrzyskiego ds. seniorów Jerzy Pyrek przybliżył politykę senioralną.

Kolejna uczelnia dla studentów-seniorów

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Wszechnicy Św. (5).jpg174 seniorów rozpocznie naukę na Kieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Ponad Czasem". W środę, 20 stycznia w auli Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. W wydarzeniu uczestniczyli: Adam, Jarubas, marszałek województwa oraz Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów.

Dom Seniora "Manhattan" oficjalnie otwarty!

otwarcie Domu Seniora Manhattan.jpgDom Seniora "Manhattan", funkcjonujący w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior – WIGOR" na lata 2015-2020, został oficjalnie otwarty w środę, 30 grudnia, w Galerii Skałka w Starachowicach. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali prezydent Starachowic Marek Materek oraz pełnomocnik Marszałka Województwa Świętokrzyskiego ds. Seniorów Jerzy Pyrek. Na uroczystości obecna była także Wirginia Szmyt, bardziej znana jako "Dj Wika", najstarsza w Polsce DJ, ambasadorka programu „Senior – WIGOR", która po zakończeniu części oficjalnej poprowadziła dla seniorów "Potańcówkę z WIGOREM".

Wyświetlanie 121 - 136 z 136 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 7
 
 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Alberta i Leopolda
Wszystkiego najlepszego!